Iskolai diákparlament

Az oktatási miniszter rendelkezése három évente összehívja a tanulók diákparlamentjét.

S4130023

Iskolánkban szeptember közepén került sor a parlamenti témák megvitatására. A közösségi teremben megtartott tanácskozáson a harmadik osztályosoktól kezdve egészen a nyolcadikosokig minden osztály képviselői gyűltek össze.
Az ülést intézményvezetőnk, Deákné Domonkos Julianna nyitotta meg, majd a Diákönkormányzat vezetője, Dávidné Gyarmati Zsuzsanna beszámolója hangzott el az elmúlt évek tevékenységéről. Ezután következtek a diákok hozzászólásai, melyek főleg a tanulói- és gyermekjogokkal foglalkoztak. Az osztályképviselők főleg magatartási prblémákat említettek. A hozzászólásokból és ezek fogadtatásából látszott, hogy a gyerekek mennyire komolyan vették és felelősséggel kezelték feladatukat.
A gyűlés végén megválasztották a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola küldöttjét, Szilágyi Emma 8. osztályos tanulót, aki októberben Gyulán képviseli intézményünket.