Német nyelvű színházban jártunk

2022. március 28. - április 02. között elsőként rendezték meg országos szinten a Német nyelv hetét, a Wunderbar Fesztivált.

277682983 302173355219129 9181548626549870039 n

A rendezvénysorozatok célja volt: felhívni a figyelmet a német nyelv tanulásának fontosságára, színes programokkal lelkesíteni a nyelvtanulókat. Ez alkalomból 2022. március 31-én a Magyarországi Német Színház (Deutsche Bühne Ungarn) Vésztőn adta elő az egyik legismertebb német meseíró, Janosch „Irány Panama” (Oh, wie schön ist Panama!) című meséje alapján színpadra írt darabját. Vésztő Város Német Nemzetiségi Önkormányzata, valamint a Szabó Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola meghívására a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola 4. - 5. osztályos tanulói is részt vehettek az interaktív kétnyelvű előadáson, amelyen két – németül és magyarul is játszó - színész varázslatos világokba kalauzolta a gyerekeket bábok, képek és zene segítségével. A mese a barátságról, az álmokról szólt. Arról, hogy milyen jó, ha az embernek van egy barátja, mert akkor nem kell semmitől sem félni.

Alles, was man braucht sind Freunde: "Wenn man einen Freund hat", sagte der kleine Bär, "der Pilze finden kann, braucht man sich vor nichts zu fürchten. Nicht wahr Tiger?" ("Oh wie schön ist Panama")

Minden, amire az embernek szüksége van, a barátok: „Ha van egy barátod”, mondta Kismackó, aki képes gombát találni, akkor semmitől sem kell félni. Ugye Tigris? (Irány Panama!)

Köszönjük az ötletgazda dr. Karmanóczkiné Kaluha Ágnes német szakos tanárnőnek a szervezést, a Békési Német Nemzetiségi Önkormányzatnak, hogy az utazást lehetővé tették diákjaink számára!