Közös szakmai nap az óvodával

Iskolánk évek óta szoros szakmai kapcsolatra törekszik lakóhelyünk óvodáival.

ovodai bemutato 1

Együttműködésünk keretében 2015. február 6-án a Teleky utcai Tagóvodában jártak tanítóink, ahol a nagycsoportosok bemutató foglalkozását tekinthették meg.

A foglalkozást Liptákné Öreg Anikó megbízott tagóvoda-vezető tartotta.  Szövegértés, szövegalkotás témakörében óvodapedagógusuk irányítása mellett játékos feladatok segítségével végezték el a gyerekek a mesefeldolgozást.

A bemutató órát megbeszélés követte, ahol a tanítók és óvodapedagógusok tapasztalataikat kicserélve a pedagógiai módszereket elemezve értékelték a látottakat.

A pedagógiai folyamatok óvoda-iskola közötti átmenetét nagymértékben javíthatják ezek a közös szakmai napok, foglalkozások.

Intézményünk pedagógusai elkötelezettek a gyermekbarát módszerek és eljárások adaptálására és alkalmazására.

Barna Zoltán
igazgatóhelyettes