Nyelvészek vetélkedése

A Bendegúz Gyermek – és Ifjúsági Akadémia Nyelvész anyanyelvi tanulmányi versenyén minden évben tanulóink legalább 10%-a vesz részt.

nyelveszek vetelkedese 1A verseny első fordulóját a napokban tartottuk iskolánkban. 82 tanulónk, 66 alsó tagozatos és 16 felsős mérette meg magát az idén.

A tehetséggondozás egyik lehetőségét aknázzák ki pedagógusaink a versenyre való felkészítés időszakában, hiszen a feladatok megoldása az anyanyelvi ismereteken kívül a tanulók komplex gondolkodását, figyelemkoncentrációját is igényli.

A verseny nevezési díjának befizetését iskolánk alapítványa, a Heppiskola Gyermekeiért Alapítvány támogatta.