A Körösvilágban kalandozhatunk Dánfokon

Megtartották „A természeti értékek megőrzése, védelme és népszerűsítése a Nagyszalonta-Békéscsaba határ mentén” című pályázati projekt békési zárórendezvényét 2022. június 12-én délelőtt, Dánfokon, melyen részt vett a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola 6.b osztálya is osztályfőnökükkel.

A program részeként egyebek mellett Dánfokon látogatóközpontot és Körösvilág néven különleges, állandó interaktív kiállítást, a városközpontban pedig tanösvényt hoztak létre.

111 1

Az emeleti részen tekinthették meg a Körösvilág című állandó kiállítást, amely bemutatja a térség egyedülálló természeti értékeit és a térség múltjába is betekintést ad.

A vendégek elsétálhatnak egy csobogó mellett, meghallgathatják melyik madár milyen hangokat ad ki. Emellett visszautazhatnak a folyószabályozás, a megyei duzzasztók építésének időszakába. Egy külön teremben virtuális sétát tehetnek a természeti környezetben, ahol a lovaktól vaddisznókig megjelenik az egyedi élővilág.

A kiállítást és egyéb látnivalókat ajánljuk megtekintésre valamennyi tanulónknak.

111 1 111 2 111 3 111 4 111 5