A Magyarság KicsiNagykövete - Békés megyei döntő

Pénteken a gyulai Almásy- kastély báltermében rendezték meg  a Magyarság KicsiNagykövete program Békés megyei döntőjét.

A Novák Katalin köztársasági elnök asszony védnöksége alatt futó országos programsorozat célja, hogy a 10-12 éves korosztályba tartozó diákok büszkén képviseljék lakóhelyük, megyéjük és hazájuk értékeit, teremtsenek összetartó, jó közösséget, vigyék hírét a helyi kultúrának, gasztronómiának, sporteseményeknek.

unnamed 3 1

Az országból Békés és Borsod megye adta a legtöbb nevezőt: közel háromezer gyermek indult a megmérettetésen. A megyei döntőben a kilenc tagú zsűri pontozással választotta ki a megye KicsiNagykövetét és három KicsiAttaséját (kultúr, agrár- és sport kategóriákban). A díjakat dr. Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és dr. Kovács József országgyűlési képviselő adta át az Almásy-kastély Stefánia-szárnyában.

A Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolából 6 diák jutott a döntőbe.

Mike-Sötét Kinga és Kiss Csenge 5. osztályosok. (felkészítő tanára Balog Tünde )

Különdíjasok lettek kiemelkedő felkészültségükért:

Durkó Szilárd és  Öreg Álmos. (felkészítő tanára Ráczné Erdei Krisztina)

Békés megye KicsiNagykövete:

Szőke Damján (felkészítő tanára: Török Balázs)

Békés megye kulturális KicsiAtasséja:

Római Virág (felkészítő tanára Ráczné Erdei Krisztina)

Békés megye sport KicsiAtasséja:

Kis Norbert (felkészítő tanára Ráczné Erdei Krisztina)

Békés megye agrár KicsiAtasséja:

Kerekes György

A négy gyermek az országos döntőn képviseli Békés megyét a folytatásban. Minden diák értékes ajándékokkal és remélhetőleg éltere szóló élménnyel térhetett haza.

unnamed unnamed 2 1 unnamed 3 1