Beiskolázási tájékoztató a 2022/2023-as tanévre

Tisztelt Szülők!

A korábbi éveknek megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.

beiratkozasA szülők által megtehető előzetes jelentkezés, adatszolgáltatás lehetősége jelentősen könnyebbé és gyorsabbá teheti az ügyintézés folyamatát.

2022. április 6-án (szerdán) megnyitásra kerül a KRÉTA rendszerben a beiratkozás modul szülői felülete (BÁI), amellyel a szülőknek/törvényes képviselőknek lehetőségük lesz arra, hogy előzetesen beküldjék gyermekeik adatait a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolába.

A személyes beiratkozás napjai:

2022. április 21-22. (csütörtök és péntek) 08 - 18 óra között

Helye: Békés, József Attila u. 12. sz. fsz. 15. számú terem

A személyes megjelenés a beiratkozás folyamata során kötelező.

Az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáskor be kell mutatni:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatát,
  • a gyermek nevére kiállított TAJ kártyát,
  • lakcímkártyákat (gyermekét, szülőét),
  • a gyermeknek a szakértői bizottság által kiállított szakvéleményét SNI, BTMN esetén,
  • a szülő személyazonosító igazolványát, (törvényes képviseletről szóló határozatot, ha van).

A személyes beiratkozáskor az igazolványok alapján az iskolatitkár a helyszínen azonnal ellenőrzi a KRÉTA rendszerbe feltöltött adatokat, melyek szükség esetén módosításra kerülnek. Helyben kitöltésre kerül az Etika, hit – és erkölcstan tantárgy választásáról szóló nyilatkozat is.

A beíratási eljárást követően a gyermek felvételéről a törvényes képviselők írásbeli tájékoztatót kapnak az intézmény vezetőjétől.

Tisztelettel:

Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola