Mesehét a Hepp-suliban

Az elmúlt napokban zajlott iskolánkban az alsó tagozat témahete, a Mesehét programsorozata.

A rendezvényt hétfőn a „mesebeli vándorlegény” programismertetése indította el. A tanulók a hét napjain délidőben kedvenc meséjüket olvashatták fel társaiknak a közösségi terem berendezett sarkában. Rajzpályázat is kapcsolódott a témahéthez, illetve népmesékhez kapcsolódó interaktív játékokban vehettek részt az osztályok.

DSC0045

Hétfőn a tornatermünkben egy mesés akadályverseny, kedden a közösségi teremben egy Mesevetélkedő színesítette a rendezvénysorozatot. A hét során az óvodákba is ellátogatott a 3. és 4. évfolyamos tanulók egy-egy csoportja, hogy a kicsiknek a délutáni alvásuk előtt meseolvasással kedveskedjenek. A témahetet Hégely Laci bácsi mesélésével és népdalok éneklésével, valamint a rajzpályázat eredményhirdetésével zártuk.

1. nap

2. nap