Díjazott kis kézművesek

Nemrég tartották Békéscsabán a Megyei Könyvtárban a XIV. Vándorlegény Országos Gyermek- és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázat díjátadóval egybekötött kiállítás-megnyitóját, ahol az iskolánkban működő művészeti iskola diákjai díjazásban részesültek.

received 257943032970230

Az idén tizennegyedik alkalommal megrendezett dél- alföldi megmérettetésre 268 alkotás érkezett be általános- és középiskolásoktól, valamint fiataloktól. A megyeszékhely kiállítása után Sepsiszentgyörgyön mutatkoznak be a fiatal alkotók, majd az alkotások egy része az országos fordulóba kerülve újra bírálóbizottság elé kerül.

Diákjaink egy kevéssé ismert szövőeszközön a karmantyún készítették el pályamunkájukat, a jellegzetes népmeseszereplőket felvonultató békési bábszínházat.