Megyei Matematikaverseny

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány a 2023-2024-es tanévben is megrendezte a kétfordulós Megyei Matematikaversenyt. A verseny célja: Lehetőség biztosítása az iskolák tanulóinak, hogy összemérhessék matematikai tudásukat a velük egy megyében tanuló diákokkal. Az 1. fordulóra 2023. december 4-én került sor.  Az első fordulón szép eredményt elért tanulók 2024. február 5-én részt vehettek a 2. fordulón, ahol 5 kidolgozós feladatot kaptak, melyeket az alsósok 60 perc alatt, a felsősök pedig 90 perc alatt oldhatták meg.

Az eredményhirdetésre 2023. március 20-án került sor Füzesgyarmaton a Kossuth Lajos Általános Iskolában.

A díjazott tanulóink:

4. osztály
2. hely: Kovács Jázmin
3. hely: Polgár Ákos

Felkészítő: Bondárné Takács Judit

5. osztály
5. hely: Debreczeni Orsolya

Felkészítő: Rózsavölgyi – Fábián Tímea, Sántháné Tokaji Mária

7. osztály
2. hely: Zolnai Fruzsina Amira

Felkészítő: Rózsavölgyi – Fábián Tímea, Sántháné Tokaji Mária

8. osztály
1. hely: Durkó Szilárd

Felkészítő: Sántháné Tokaji Mária

Az eredményhirdetésen BONDÁRNÉ TAKÁCS JUDIT a sikeres felkészítésért elismerést kapott.

Gratulálunk az elért eredményekhez a tanulóknak és felkészítőknek egyaránt!

Képek megtekintéséhez kattintson ide