Megvilágosodás napja Békésen

A rendőrség, a kerékpár szaküzletekkel és szervízekkel együttműködve az idei évben is megszervezte a "Megvilágosodás napja" elvevezésű rendezvényét.

Az este folyamán 7 városban Békéscsabán, Békésen, Gyulán, Mezőkovácsházán, Szeghalmon, Sarkadon, és Szarvason indult lámpafényes felvonulás, amelyen 1441 kerékpáros vett részt. A korábbi évek hagyományinak megfelelően városunk idén is részt vett a programban. Szeptember 30-án 19 órai kezdéssel indultak kivilágított kerékpárjaikkal a figyelemfelkeltő kerekezős akció résztvevői.

A Dr. Hepp Ferenc Általános Iskolát kb. 20 kisdiák és szülők képviselte Kovácsné Sas Éva tanárnő és Varga István tanár úr vezetésével. Az esti Békésen egy nagy kört tettek a kivilágított kerékpárosok, felhívva a figyelmet a járművek megvilágításának fontosságára, a balesetmentes közlekedésre. A túra végén értékes ajándéktárgyakat sorsoltak ki a résztvevők között.

Forrás: Békés Mátrix